Kde se učit francouzštinu

17. listopadu 2013 v 19:53 | Autor |  Základy francouzštiny
Je spousta stránek, kde můžeme prohlubovat naše znalosti... ať už poslechem, čtením nebo jinými cvičeními. Gramatika je také důležitá. Pojďme se tedy podívat, kde tohle všechno najít...


Nebudu vám nic nalhávat. Pokud dnes člověk umí anglicky, najde učebnici snad ke všemu. S webovými stránkami je to dost podobné. Jak už tedy správně tušíte, většina odkazů zde bude na anglicky psané stránky. Začněme ale s těmi českými.

Pozn. Tento článek rozhodně není seznamem všech českých existujících stránek, natožpak anglických či jinak psaných. Jde jen o soupis těch, které mě zaujaly a přišly mi užitečné. Průběžně jej však budu doplňovat a budu ráda i za vaše tipy.

Blog, který je vlastně souborem odkazů na další blogy (a ty už jsou povětšinou znovu anglické). Najdete zde ale všechno. Stačí si vybrat v menu a zvolit si, co vás zaujalo nejvíc.

Třináctidílný sitcom na stránkách české televize, s možností stáhnout si i přepis dialogů.

Web nabízející, krom francouzštiny, výuku ještě šesti dalších jazyků. Tváří se, že může nabídnout vše, po čem by snad případný studující mohl pátrat... vyzkoušíte to?

Česky... ale díky titulkům - obsah zůstává ve francouzštině. A to je na tom to nejlepší. Videa se týkají všech různých oblastí... dovolím si dokonce tvrdit, že snad každý si zde najde to své :)

Řekla bych, že tyto stránky by začínajícímu i mírně pokročilému mohly vystačit na několik (tý)dnů...

Velice přehledný a na pohled hezký blog, kde najdete vše podstatné - gramatiku, reálie i testy.

Nyní ty anglické :)

Velice užitečná stránka. Nalézt se zde dá opět snad vše, navíc přehledně uspořádané. Doporučuji.

Velmi, velmi obsáhlý web. Vřele doporučuji. Stačí v levém menu vybrat French (I-VII). Jakmile začnete, jistě nebudete chtít přestat. Přeji příjemně strávené večery. :)

Další z opravdu rozsáhlých internetových "učebnic". Doporučuji. Články jsou skvěle zpracované a obsahují spoustu cvičení.

Samozřejmě, kdo chce, může si počíst i na anglické Wikipedii (předpokládejme, že na té české už byl).Snad vám alespoň některá z výše uvedených stránek pomohla. Pokud ano, podělte se o své zkušenosti v komentářích, nebo ještě lépe, napište komentář autorovi daného blogu. Pokud znáte další, ještě lepší, neváhejte napsat, abych jej mohla zařadit.

Hezký den přeje
Autorka blogu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adam Dilda Adam Dilda | Web | 30. ledna 2014 v 11:45 | Reagovat

Díky za rady! Ještě se do toho pustit a bude to skvělé! :)

2 Franine Eu Franine Eu | E-mail | Web | 21. října 2015 v 21:10 | Reagovat

Ahoj,

jsem studentka, která dělá stránky o francouzštině a narazila jsem na tvůj blog. Chtěla bych se zeptat, jestli bys neměl zájem o výměnu odkazů.
Moje stránky jsou http://www.franina.eu/

Měj se hezky

3 Simona Simona | Web | 15. prosince 2015 v 13:28 | Reagovat

Môj tip: https://sk.speaklanguages.com/franc%C3%BAz%C5%A1tina/fr%C3%A1zy/

4 anežka anežka | 18. dubna 2016 v 15:00 | Reagovat

já jsem ve francouzštině teprve začátečník. Začala jsem na ni chodit teprve až od letošního ledna, takže tyhle stránky využiju asi o něco později, ale dám si je do záložek, abych je pak nemusela složitě hledat. Francouzštinu jsem vždycky chtěla umět,jen jsem se k ní dřív bohužel nedonutila. Ale na začátku roku jsem se přestěhovala prakticky přímo naproti jazykové škole - www.sjs-brno.cz a konečně jsem se k tomu odhodlala :) Teď ještě aby mi to vydrželo a já se francouzsky pořádně naučila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama