Kde se učit hindštinu (3)

15. září 2013 v 13:39 | Autor |  Hindi
Po delší době přináším nové užitečné odkazy, kde můžete s hindštinou pokračovat (nebo začít).


Velmi užitečný je jistě web Hindipod101.com. Za bezplatné rychlé vytvoření účtu máte přístup k mnoha lekcím, videím i audio nahrávkám. Výhodou jsou také seznamy slovíček a možnost známá slova si ukládat nebo např. převést do formátu flashcards, otočných kartiček k procvičování.
Web kromě hindštiny nabízí i spoustu dalších jazyků, jako například francouzštinu, španělštinu, švédštinu.

Na youtube kanálu Hindiuniversity vás čeká více než 55 přehledně a srozumitelně zpracovaných lekcí na nejrůznější témata a gramatiku. Stojí za to si pár videí pustit. Pokud už pár věcí umíte, není na škodu zhlédnout i starší videa - látku si utvrdíte a navíc budete mít dobrý pocit z toho, jak je to pro vás jednoduché :)

Jedna věc, kterou teď docela často zkouším, se mi také velmi osvědčila - a to překládání si filmových hlášek a slavných dialogů. Výborný je k tomu web Filmyquotes.com, kde můžete vybírat jak podle názvu filmu, tak i podle žánru a herce, který ty ony slavné věty pronesl. V kombinaci se slovníkem můžete pochopit nejen jak je věta v hindštině strukturovaná a plně si to zažít, ale také si hezky rozšířit okruh slovní zásoby.
Podobnou sránkou je třeba i Glamsham.com. Kvalita dialogů je zde ale o něco horší a nejsou překládané. DOporučuji hledat proto jen ve filmech, které znáte, a příliš nehledět na pravopisnou stránku transliterace.

Velmi pomáhá rovněž vyhledávání překladů písní, které se vám líbí. Mohou být ale samozřejmě i úplně nahodilé, což je o něco těžší. Výborná stránka je v tomhto ohledu Bollynook.com. Výhodou je také, že překlady jsou zde často nejen v angličtině, ale i ostatních jazycích, takže pokud třeba lépe ovládáte němčinu či francouzštinu, rozhodně stojí za to se po takových překladech podívat. Kromě textů písní umožňuje vyhledat si také titulky k filmům. Zde byste si mezi českými překlady rozhodně měli vybrat.

Vřele doporučuji stránku Learn-hindi-online.com, zvláště pak její poslechovou část se skladbami. Není sice příliš obsáhlá, ale tento způsob výuky opravdu pomáhá. Zkuste si poslechnout píseň Tujhe Bhulaa Diyaa a číst si k tomu slova. Není příliš rychlá a hlavní část se opakuje, takže by neměl být problém stíhat.

Mujhe aashaa hai ki aapko kuch naye websites pasand hain :)
Doufám, že se vám některé nové webové stránky líbí :)

Hezký den přeje
Autorka blogu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 18. září 2013 v 17:02 | Reagovat

Páni, hindsky mě se nikdy nenapadlo učit - a to ze mě mamka má strach, když jsem jí oznámila, že chci umět finsky a japonsky...

Dozvím se teda aspon ty základní slovíčka :)))

2 Sfech Sfech | Web | 21. září 2013 v 10:38 | Reagovat

Myslím, že hindština je u nás pořád ještě dost neznámá... někteří dokonce ani neví, kde se jí mluví. Snad se podaří tuto bariéru zlomit :)

Přeju hodně štěstí. Japonština se určitě bude hodit a finština je moc pěkná :) Hlavní je motivace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama