Kde se učit hindštinu (2)

18. července 2013 v 14:06 | Autor |  Hindi
Za ty již téměř dva měsíce se nastřádala menší sbírka užitečných míst, kam byste se mohli při svém učení podívat. Potěšující je, že každý web, který se hindštinou zabývá, bere "výuku" trochu jinak, takže si určitě přijdete na své ;)


Pro začátek jen zopakuji weby doporučené v předchozím článku (v nijak určitém pořadí).
Potažmo se sem dá zařadit i Goethe-verlag.com.

Těch novějších bych ráda zmínila hned několik. Skvělá, přehledná a velmi nápomocná a obsáhlá je webová stránka Learning-hindi.com. Lekce obsahují minimum gramatických pojmů, všechno je vysvětlováno velmi názorně a jednoduše. Opravdu doporučuji, sama jsem ji již prošla - zaplnila velkou část mé učebnice :) Velmi vhodné i pro ty, co angličtinu příliš neovládají, se slovníkem v ruce lehce porozumíte všemu.
Poměrně užitečný by mohl být i web Akhlesh.com. Zde doporučuji si projít básně, je jich tu velké množství.
Pro začínající je určitě bezkonkurenčně nejlepší Alterschola.blogspot.cz. Je to český web, jeho velkou výhodou je dostatek materiálu k opakování - neustále vás nutí do čtení, tvoření vlastních vět i překládání. Samozřejmostí jsou zvukové nahrávky. Zvláště doporučuji těm, kteří příliš neovládají angličtinu a nechtějí se pouštět do zahraničních anglických lekcí.
Tryingtolearnhindi.blogspot.cz je web zaměřený nejen na hindštinu. Doporučuji, pokud vás zajímají indické filmy a písně, stejně jako herci.
Nejspíše nejobsáhlejší a nejpodrobnější stránka, kterou pravidelně navštěvuji, je nyní Hindilanguage.info. Její převážná část je pojata velmi odborně, s mnoha gramatickými výrazy. Vše o daném tématu najdete na jednom místě, systematicky upořádáné. Líbí se mi její kompaktnost a přehlednost, co bych naopak chtěla vyzdvihnout v negativním slova smyslu jsou již vyšší nároky na úroveň vaší angličtiny. Dá se to ale vykompenzovat dobrým slovníkem. Někdy postačí i ten "senzamovský".
Velmi užitečná je taktéž stránka Learnhindifree.blogspot.cz. Je zaměřená spíše tématicky a pomůže vám naučit se mnoho nových slovních spojení, ale vysvětluje i základy gramatiky. K blogu patří i YouTube kanál CrazyLassi s videi se zvukovými nahrávkami.

Doufám, že jako inspirace to postačí :) Na začátku by mě to ani nenapadlo, ale materiálu o hindštině (a v hindštině) je na internetu velké množství... teď už zbývá se tím jen probrat :)

Hezký den přeje
Autorka blogu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David Templin David Templin | E-mail | Web | 20. července 2013 v 4:58 | Reagovat

Thanks for your kind remarks about my website (hindilanguage.info)! I'm glad that you appreciate its organization. You're right that my style of writing might be difficult to understand for people whose native language is not English. However, if anything is unclear, you're welcome to ask questions. It is difficult enough to find information about Hindi written in English, let alone Czech, so I sympathize with you.

2 Sfech Sfech | Web | 20. července 2013 v 9:42 | Reagovat

You´re really, really welcome. I´m just trying to make a place where anyone with the same interests as me can find what he´s looking for... just the thing I was missing at my beginning of studying.
Thank you for your kind comment :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama